Žena porodila „nejstarší“ dítě na světě: miminko je mladší za svou matku jen o rok a půl

Američanka Tina Gibson vstoupila do historie a vytvořila hned dva světové rekordy, když porodila dcery Emmu a Molly.

Zdroj: ukr.media

Molly se narodila 26 října roku 2020, přesně o 28 let poté, co ji v podobě embrya zmrazili v roce 1992, a tím se stala „nejstarším“ dítětem na světě. Molly zlomila rekord své sestry Emmy, která se objevila na svět stejným způsobem v roce 2017, v biologickém věku 24 let.

Zdroj: youtube.com

Nejzajímavější na tomto příběhu je, že jejich matce, která kvůli neplodnosti nemůže mít své děti, je pouhých 29 let. Ve skutečnosti je jen o 18 měsíců starší své dcery Molly. A jak sama žena přiznává, je stále těžké si uvědomit tuto skutečnost.

Zdroj: youtube.com

Z hlediska vědy je to také významná událost, která demonstruje účinnost technologie ukládání embryí s následným oplodněním žen ve velmi vzdálené budoucnosti.

Zdroj: youtube.com

Veškerá péče o organizaci porodu připadla na pracovníky Národního centra pro dárcovství embryí v Knoxville. Zde rodičům z neplodností pomáhají provádět IVF, ale stává se, že mohou prakticky okamžitě změnit své rozhodnutí.

Zdroj: youtube.com

Místo likvidace se embrya extrahují a zmrazí, poté se skladují při teplotě jen 0,6 stupně nad absolutní nulou. Trvanlivost je neomezená, buňky se rozmrazují pouze při podání žádosti o opětovné oplodnění.

Zdroj: youtube.com

Centrum prý provedlo zhruba 1000 porodů za účasti zmrazených embryí, většina rodičů si přály zůstat anonymní. Současně se uvádí, že 25% embryí nepřežilo zmrazení a rozmrazování a pouze 49% vedlo k narození dětí.

Zdroj: youtube.com

Technologie vykazuje dobré ukazatele, ale zatím není zdaleka dokonalá. Na druhou stranu narození zdravého dítěte 28 let po jeho skutečném založení je úžasný úspěch.

PSALI JSME: JAK VYPADÁ MAMINKA DĚTÍ Z ANDĚLSKOU TVÁŘI

PŘIPOMÍNÁME: KRÁSNÉ DĚTÍ RŮZNÝCH NÁRODNOSTÍ: ONY SI ZÍSKAJÍ VAŠE SRDCE

Share