Lidem ze všech protikoronavirových nařízení nejvíc vadí zavřené školy, vyplývá z průzkumu

Uzavření školy vnímají dvě třetiny lidí jako nejzávažnější omezující opatření. Tři čtvrtiny dotázaných by se přikláněly ke dřívějšímu otevření škol.

Vzhledem k současné epidemické situaci by téměř dvě třetiny české populace byly pro uvolnění některých omezení ještě před Vánoci. Svědčí o tom nedávné údaje z průzkumu veřejného mínění uskutečněného agenturou Median.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Školy jsou zavřeny již déle než měsíc. Podle názoru většiny respondentů by jejich otevření mělo mít přednost před jinými opatřeními.

Podle ředitele agentury 43% lidí ve středním věku považuje zavírání škol za zásadní omezení, které je znepokojuje. 46% studentů univerzity je také proti uzavření škol.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Čechům ale vadí ne jen zavřené školy. Uvolnění některých současných omezení před Vánoci by uvítalo 65% respondentů. Přejí si to zvláště mladí ve věku 18 až 29 let (74%).

36% respondentů považuje zavření školy za zásadní omezení. Následují vnitřní kadeřnické salony (24%), restaurace, nákupní centra, bary a hospody (vše po 22%).

Ilustrační foto
Zdroj: unsplash.com

Češi se nejméně obávají uzavřených muzeí, zoologických zahrad a omezení taxi.

Ochota lidí nechat se případně očkovat koronavirovou vakcínou rozdělila společnost na dvě přibližně stejné části.

Mírně převažují odpůrci očkování. Jedná se zejména o voliče SPD (76%), drtivou většinu voličů ODS a osoby ve věku 18 až 44 let (56%).

Ilustrační foto
Zdroj: unsplash.com

Průzkum provedla agentura 11. a 12. listopadu. Zúčastnilo se jej 1000 lidí starších 18 let.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: MINISTR ŠKOLSTVÍ ROBERT PLAGA PŘI PONDĚLNÍ TISKOVÉ KONFERENCI POPSAL, JAKÉ JSOU OPTIMÁLNÍ PODMÍNKY PRO NÁVRAT ŽÁKŮ A STUDENTŮ DO ŠKOL

PŘIPOMÍNÁME: JAK BUDE PROBÍHAT NÁVRAT DO PREZENČNÍ VÝUKY U ŠKOL NAZNAČILO MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ

Share