„Na základě dat“: Rusko uvedlo, že vakcína Sputnik má účinnost 92 procent

Rusko uvedlo, že vakcína Sputnik má účinnost 92%.

Zdroj: youtube.com

Ruský státní investiční fond oznámil, že vakcína proti koronaviru Sputnik má účinnost až 92%. Tyto závěry byly učiněny na základě výsledků průběžné analýzy třetí fáze klinických studií v Rusku, uvádí TASS.

Zdroj: youtube.com

„Studie hodnotily účinnost u více než 16 000 dobrovolníků, 21 dní po podání první dávky vakcíny nebo placeba. Statistická analýza zahrnovala 20 potvrzených případů. (…) bylo zjištěno, že účinnost přípravku Sputnik V dosahuje 92%,“ uvedl fond.

Zdroj: youtube.com

Pozorování 10 tisíc dobrovolníků mimo klinické studie potvrdila účinnost vakcíny přes 90%.

„Na základě dat vidíme, že máme velmi účinnou vakcínu,“ uvedl šéf fondu RFPI, Kirill Dmitrijev.

Zdroj: youtube.com

Je známo, že tři lékaři, kteří jako první ze 42 kolegů na Altajském území dostali vakcínu Sputnik V, onemocněli koronavirem.

Podle ruského tisku to souviselo s tím, že imunita lékařů ještě neměla čas na formování.

Zdroj: youtube.com

Rusko oznámilo registraci první vakcíny proti koronaviru na světě v srpnu.

Vakcína neprošla klinickými zkouškami, které ukazují, že je bezpečná a účinná pro velké skupiny lidí. Registrace vakcíny vyvolala překvapení a protesty i v samotném Rusku.

PSALI JSME: DVA MILIONY DÁVEK VAKCÍN UŽ LETOS: FIRMA PFIZER SLÍBILA, ŽE POSKYTNE VAKCÍNU, POKUD BUDE VŠE V POŘÁDKU, VAKCÍNA BUDE V ČESKU DO NOVÉHO ROKU

PŘIPOMÍNÁME: PRVNÍ VAKCÍNA SE MŮŽE OBJEVIT NA TRHU JIŽ LETOS: VAKCINOLOG ROMAN CHLÍBEK TVRDÍ, ŽE SE NESMÍME BÁT OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU

Share