Armáda nakoupí nová vozidla za miliardu korun: dodá je společnost, kterou vede exnáčelník štábu

Firma Glomex MS prodá ministerstvu obrany 1 200 terénních vozů značky Toyota za 1 miliardu korun. Společnost však téměř dva roky řídí exnáčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Zdroj: Youtube

Společnost slaví úspěch i v sousedním Polsku, kde armádě dodá 500 vozidel Ford Ranger XLT za 500 milionů Kč.

Výběrového řízení se zúčastnilo deset kandidátů, ve kterém uspěla právě společnost Glomex MS. Tuto informaci sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Zdroj: Youtube

Jedna Toyota Hilux bude armádu stát téměř 900 tisíc korun. Nový vozový park resort vyjde na 1 miliardu korun. Před tím se počítalo s částkou 1,6 miliard.

Ministerstvo obrany původně mělo zájem o pětidveřová terénní auta. Zakázka ale byla zrušená a v nové se už jednalo o vozidla typu pick-up.

Zdroj: Youtube

Toyoty vymění sovětská auta UAZ 469 a Land Rovery, které se využívají již desítky let.

„Moderní automobily jsou základem armády a je ostuda, že naši vojáci dodnes používají až 40 let starou techniku,“ řekl šéf resortu Lubomír Metnar.

Zdroj: Youtube

Náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata tvrdí, že vojáci potřebují nová vozidla, protože často řídí auta, která jsou starší než oni.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: MAJITEL RESTAURACE NA VYŠEHRADĚ HÁJÍ SETKÁNÍ ROMANA PRYMULY A JAROSLAVA FALTÝNKA: „PANA FALTÝNKA NEVNÍMÁM JAKO BĚŽNOU VEŘEJNOST, ALE JAKO SVÉHO PŘÍTELE“

PŘIPOMÍNÁME: PACIENTI, KTEŘÍ LŽOU O SVÝCH KONTAKTECH A MÍSTECH, KDE BYLI, DOSTANOU POKUTU 10 TISÍC KORUN: INFORMOVALA O TOM PRAŽSKÁ HYGIENA

Share