Babiš žádá lidi o dodržování bezpečnostních pravidel, protože ministr Blatný je velmi přísný: premiér uvedl, kdy se rozhodne o otevření sjezdovek

Premiér Andrej Babiš vyzval v pořadu Rozstřel obyvatele, aby jsme si nepokazili situaci a nevrátili k tvrdým opatřením. Promluvil mimo jiné o rozvolňování, lyžařské sezoně a ministru Blatném.

Předseda vlády nedokáže říct, jestli se nějaká opatření nevrátí zpět, protože situace stále není dobrá. Doufá ale, že Česko zůstane ve 3. pásmu i přes Vánoce. Problém se podle Babiše skrývá v tom, že se lidé málo testují. Kapacity jsou prý dostačující.

Zdroj: gettyimages.com

Premiér prosí lidi, aby během rozvolňování byli obezřetní. Řešením podle něho je vakcína, kterou zatím čekáme.

Babiš tvrdí, že vláda ministru zdravotnictví Janu Blatnému důvěřuje. „On je velice striktní. S jeho předchůdci jsme při debatách na vládě trošku něco posouvali, ale on na svých návrzích trvá,“ uvedl ministerský předseda.

Zdroj: youtube.com

Premiér zdůraznil, že se Česko stále bude řídit systémem PES, a pokud se skóre začne zhoršovat, vrátíme se do 4. pásma. Proto neustále žádá lidi, aby byli opatrní.

Andrej Babiš je dle svých slov s Blatným spokojený. Tvrdí, že je pracovitý a není pořád v médiích, což se mu líbí.

Zdroj: gettyimages.com

Předseda vlády potvrdil, že bude jednat se Senátem o daňovém balíčku. Vadí mu v něm návrh Pirátů se slevou na poplatníka. Nechce, aby se s ní hýbalo. Prezident Miloš Zeman dokonce uvedl, že zákon nepodepíše, pokud v něm návrh Pirátské strany zůstane.

Babiš to považuje za zbytečné a změny způsobí navýšení ztrát ve výší 35 miliard korun. Návrh však podpořila i koaliční ČSSD. Předseda vlády ale uvedl, že sociální demokraté to udělali, aby zničili návrh slevy na patnáct procent.

Zdroj: gettyimages.com

Premiér je přesvědčen, že jeho návrh je lepší a mrzí ho, že vládní dohoda nebyla dodržená.

Andrej Bababiš je přesvědčen, že ekonomika v příštím roce poroste a nyní se vláda snaží nahradit výpadek soukromých investicí.

Zdroj: gettyimages.com

Premiér řekl, že se letos Vánoce bude trávit s rodinou doma a nepojedou na lyžování do Alp, jak to dělal posledních 16 let. Je rád, že letos jeho odpočinek nebude mít režim, jako na horách. „V tomto roce mě nikdo nebude honit, co mám dělat,“ dodal.

Zdroj: gettyimages.com

Nyní vláda údajně hledá řešení, jak zachránit lyžařskou sezonu. Restaurace a hotely budou podle Babiše otevřeny a tím pádem k tomu patří i vleky. Rozhodnout se má do 12. prosince.

PSALI JSME: DODÁVKA VAKCÍNY DO ČESKA BUDE NÁROČNÁ: JAN BLATNÝ PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE PRVNÍ DÁVKY BY NÁŠ STÁT MOHL DOSTAT ZAČÁTKEM ROKU 2021

PŘIPOMÍNÁME: JAN HAMÁČEK OZNÁMIL ZAHÁJENÍ BEZPLATNÉHO TESTOVÁNÍ 18. PROSINCE: POKUD POMOHOU PRAKTIČTÍ LÉKAŘI A ZUBAŘI, BUDE SE TO DÍT NA TISÍCÍCH MÍST PO CELÉ ZEMI

Share