Boris Johnson vydal důležité prohlášení o odloučení od EU: Projev o obchodní dohodě

Premiér Velké Británie Boris Johnson řekl, že země se musí připravit na to, že žádná obchodní dohoda s Evropskou unií nebude.

 

Boris Johnson / Zdroj: youtube.com

 

Šéf vlády už řekl svým ministrům, že je možné se na dohodě nedohodnout. Po třech hodinách rozhovorů s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou Johnson řekl, že Británie by se mohla stát „rukojmí na oběžné dráze EU“.

„Představte si, že existují dvojčata Velké Británie a EU. A pokud chce EU nový sestřih, Británie by ji měla následovat nebo by měla být potrestána. Chce-li EU drahou tašku, musíme to udělat znovu. Pouze v tomto případě mluvíme o tarifech,“ řekl Johnson.

 

Ursula von der Leyen / Zdroj: youtube.com

 

Predseda vlády uvedl, že by mezi Evropskou unií a Velikou Británií mohl být navázán vztah jako mezi EU a Austrálií – bez obchodní dohody.

„Musíme být upřímný. Je velmi pravděpodobné, že naše vztahy s EU budou stejné jako vztahy s Austrálii, a ne jako s Kanadou,“ uvedl šéf vlády.

 

Boris Johnson / Zdroj: youtube.com

 

V polovině října předseda Evropské rady Charles Michel řekl, že Evropská unie je připravena na to, že Spojené království nebude schopno uzavřít dohodu po skončení přechodného období.

  1. ledna 2020 Británie dokončila 47leté členství v Evropské unii.

 

Charles Michel / Zdroj: youtube.com

 

Země opustila EU se schválenou dohodou mezi Londýnem a Bruselem, která Evropský parlament ratifikuje 29. ledna. Podle současné dohody bude přechodné období trvat téměř rok, a to do 31. prosince 2020.

V současné době chtějí obě strany podepsat dohodu o dalších vztazích. Taková dohoda by měla vyřešit všechny aspekty hospodářských vztahů a obchodu mezi Londýnem a Bruselem.

 

Emmanuel Macron / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: KUBEK CHCE ZAVŘÍT VŠE, CO SE DÁ: TVRDÍ, ŽE JE TO JEDINÁ CESTA, JAK NYNÍ VIR ZASTAVIT

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO NAVRHUJE ZVÝŠENÍ PLATŮ UČITELŮM: VYDĚLAT SI MAJÍ AŽ NĚKOLIK TISÍC NAVÍC

 

Share