“Byl bych moc rád, kdyby se tělocvik zase vrátil do škol“: Hokejista Milan Hnilička promluvil o nejmladší generaci

Hokejový brankář Milan Hnilička v rozhovoru pro online prostor denik.cz uvedl o tom, jak koronavirová doba omezuje sportování dětí, mládeže, amatérů ale i profesionálů.

Milan Hnilička/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle hokejisty v nynější době, kdy platí hodně omezení je nejlépe profesionálům. Profesionální sportovci mohou soutěžit bez ohledu na opatření, která stát zavadí. Zatím ale jsou podmínky, na které musejí dávat pozor. Třeba mají pravidelné testovaní a nesmí mít diváci.

Milan Hnilička/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V rejstříku sportů je zaznamenáno necelých dva miliony amatérských sportovců. “Kdyby podstupovali pravidelné PCR nebo antigenní testy, mohli by mít časem stejný režim jako profesionálové,“ objasnil sportovec.

V tymech zatím už nohou sportovat bez roušek za podmínky, že sportovce má negativní výsledek testu, ať už PCR nebo antigenního, který nesmí být starší 48 hodin. “Pokud tým trénuje pravidelně aspoň dva dny v týdnu, musí se všichni hráči nechat otestovat jednou za pět dní,“ dodal Hnilička.

Milan Hnilička/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V letošním roce se občane pohybovali, podle průzkumu, o pětadvacet procent méně. Vztahuje se to jak k dospělým, tak i k dětem. Dle fyzioterapeuta Pavla Koláře se může vyrůst obézní generace, u které se kvůli nedostatku aktivit může v dospělosti docházet k různým nemocem.

Milan Hnilička/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hokejista těsně spolupracuje s doktory, kteří se věnují pohybovému aparátu. Dokonce i podporuje jejich názor. “Byl bych moc rád, kdyby se tělocvik zase vrátil do škol,“ svěřil hokejista s tím, že na tom nemá vliv.

Rozumí i názoru epidemiologů a ministerstva zdravotnictví, že sportování dětí, zejména bez roušek, může komplikovat situaci.

ČTĚTE TAKÉ: ANDREJ BABIŠ A MILOŠ ZEMAN SE VYJÁDŘILI K TOMU, JESTLI BUDOU MEZI PRVNÍMI, KDO DOSTANE VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU: ODBORNÍK JIM OČKOVÁNÍ DOPORUČUJE

PSALI JSME: „PROHRÁL JSEM TENTO BOJ“: SLOVENSKO KVŮLI KORONAVIRU ZPŘÍSNÍ KARANTÉNNÍ OPATŘENÍ A ZAVŘE VĚTŠINA PRODEJEN

Share