Cestování k příbuzným a lyžařským střediskům: Co bylo v Evropě zakázáno na sváteční období

Země Evropy se připravují na vánoční a novoroční svátky, včetně zavedení dalších karanténních omezení nezbytných podle jejich vlád v souvislosti s koronavirem. Některé z nich vypadají trochu divně.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

V Itálii byl od 21. prosince 2020 do 6. ledna 2021 zaveden zákaz pohybu uvnitř země mezi regiony. Lidé navíc nebudou moci nejen navštívit příbuzné žijící v jiných městech, ale dokonce i jít do svých domovů v jiných regionech, například v horách.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Portugalsko 5. prosince na jedné straně oznámilo oslabení karanténních pravidel během vánočního období, aby lidé mohli navštívit své blízké, ale zároveň má v úmyslu zavést přísnější opatření bezprostředně po Vánocích s cílem vykořenit novoroční večírky.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Země tak zruší zákaz domácího cestování od 23. do 26. prosince a nebude existovat žádná omezení počtu lidí, kteří se mohou na Vánoce shromáždit v rodině. Ale na Silvestra již nebude možné jít navštívit příbuzné do sousedního regionu. V rámci hranic jejich obcí se lidé budou moci scházet v domech ostatních, ale musí se vrátit domů před druhou hodinou ráno.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

V Řecku je také zakázáno vnitrostátní cestování, i když zatím pouze do 14. prosince. Kromě toho, abyste mohli jít ven, musíte poslat SMS na speciální číslo a obratem získat povolení.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

V Lotyšsku se lidé, kteří nejsou členy stejné domácnosti, mohou shromažďovat pouze ve dvojicích, přičemž dodržují vzdálenost dvou metrů.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

V Litvě se ještě nerozhodli o karanténě na prázdniny, stále ale existuje rozhodnutí zpřísnit karanténu do 17. prosince. Byla také zavedena zvláštní omezení, zejména pokud jde o obchodování před svátky. Takže je zakázán prodej „v provizorních místech“ – oni rozumějí stany, dřevěné stánky na ulici a podobně, zatímco tytéž dočasné stany a stánky v nákupních centrech jsou povoleny. Vláda zjistila, že je snazší regulovat tok kupujících a dodržovat tam uvedená omezení.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Francie, Itálie a Německo se dohodly na uzavření lyžařských středisek do ledna. Rakousko původně odmítlo toto omezení navrhnuté Německem, ale poté se vzdalo pod náporem svých sousedů v Evropské unii, avšak uzavřelo letoviska pouze pro cizince. Pro místní obyvatele budou pracovat i nadále.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: 7 TIPU PRO PŘÍPRAVU K VÁNOCŮM: JAK PĚKNĚ ZABALIT DÁRKY A VYZDOBIT SI SVŮJ DOMOV

PŘIPOMÍNÁME: ALŽBĚTA II. PLÁNUJE BÝT OČKOVÁNA PROTI KORONAVIRU

 

Share