Dufek nevidí problém v krachování hospod: podle Předsedy Asociace samostatných odborů lidé díky pracovním úřadům získají nové příležitosti

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek je přesvědčen, že epidemie covid-19 zásadně změní pracovní trh. Prohlásil to pro CNN Prima News s tím, že nepotřebujeme mít desetitisíce hospod a restaurací.

Navíc dodal, že díky přihlášení na pracovní úřady, lidé se naučí novým profesím a zaplní potřebná pracovní místa. Asociace, kterou Dufek vede má kolem 200 tisíc členů a jedná se v první řadě o technické a zemědělské svazy.

Zdroj: Youtube

Předseda zkritizoval šéfa zdravotnictví Blatného. Myslí si, že neměl při první možnosti běžet do vlády, když před tím podepsal proti ní petici. „Podle mě by to slušný člověk odmítl. Jeho vymlouvání je trapné,“ řekl.

Dufek dodává, že by jeho nápad se školami v přírodě pomohl firmám, kteří se stěžují, že nemají lidi. Navíc si také myslí, že by vláda měla podporovat podnikatele, kteří něco vyrábějí. Tím si rýpl do hospod, které naopak žijí ze spotřeb.

Zdroj: Youtube

„Nechápu, proč bychom měli mít 40 tisíc hospod, když jsou to ve většině případů jen putyky, kde se nalévá alkohol“ podotkl předseda. Větší problém Dufek vidí s průmyslem, který ale naštěstí zatím běží.

Krach hospod, cestovek či kadeřnictví považuje za očistný proces. Myslí si, že vláda i tak je dostatečně podporuje, když dává 500 korun denně.

Zdroj: Youtube

Dufek však tvrdí, že se stát snaží zachránit všechny podniky. Nevidí ale problém, kdyby podnikatelé museli jít na pracovní úřad a následně pracovali v jiném oboru.

Krach firem prý ale hrozí až v příštím roce a dle předsedy doba bude opravdu těžká.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Následně Dufek prohlásil, že podporuje zvýšení minimální mzdy, a naopak je proti plošnému zvyšování platů státním úředníkům. Dokonce by třetinu z nich propustil. Přidáno by podle něho měli dostat zdravotnici, hasiči či sociální pracovnici.

Zdroj: e15.cz

PSALI JSME: PEKAROVÁ CHCE, ABY POLICIE PROŠETŘILA, JESTLI POLITICI A ÚŘADY VČAS REAGOVALI NA KORONAVIROVOU EPIDEMII: OMLUVU KALOUSKA POVAŽUJE ZA ADEKVÁTNÍ REAKCI

PŘIPOMÍNÁME: V ČESKÉ REPUBLICE V PONDĚLÍ PŘIBYLO 6 048 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM: JEDNÁ SE O ZHRUBA 3 200 PŘÍPADŮ MÉNĚ V POROVNÁNÍ S PŘEDCHOZÍM PONDĚLÍM

Psali jsme:Herečka Ulrika Kotajná zavřela oči: informovala o tom Barbora Kodetová

Share