Flegr odmítá rozvolňování a varuje před zhoršením situace: Do několika dní jsme podle biologa na pátém stupni

Rozvolňování bylo chybou, je přesvědčen evoluční biolog Jaroslav Flegr. Uvedl to pro CNN Prima News. Odborník si myslí, že situace bude jenom horší, a když se zohlední důsledky čtvrtečního rozvolňování, můžeme se posunout až do 5. stupně.

„Rozvolnění na školách přiživilo epidemii a dostalo nás do čtvrtého stupně,“ reaguje na zvýšení rizikového skóre Flegr. Překvapilo ho však, že k tomu došlo tak rychle.

Zdroj: youtube.com

Už na začátku tohoto týdne se podle něho projeví poslední rozvolňování, když se otevřely obchody a služby se stravováním.

Přibližně za sedm dní se dle slov Flegra dostaneme na hranici 5. stupně, což je zatím jen důsledkem otevření škol.

Zdroj: youtube.com

Biolog tvrdí, že pro rozvolňování denní nárůsty měly klesnout pod 1000 případů denně. Uvolňování považuje za politické a ekonomické rozhodnutí.

Flegr je dokonce přesvědčen, že ani ekonomicky to není výhodné, jelikož se hospody a obchody mohou následně uzavřít na delší dobu. „Politicky to ale možná smysl dává, vláda chtěla ukázat, jak umí být hodná a jak chce lidem udělat hezké Vánoce,“ smutně dodal biolog.

Zdroj: youtube.com

Jaroslav Flegr také zdůraznil, že je nyní velmi jednoduché říci, že za zhoršení situace mohou jenom lidé, kteří nedodržují opatření. Připouští však, že ale i o svátcích, budou otevřeny obchody, protože se u nás rozhoduje podle politického hlediska, nikoliv epidemiologického.

Nakonec biolog, že k šíření nákazy může přispěv otevření sjezdovek na horách. Během lyžování se lidé prý nenakazí, ale rizikem jsou fronty u vleků, restaurace a hotely.

PSALI JSME: BOHUMÍR DUFEK PŘIPUSTIL, ŽE NĚKTEŘÍ PODNIKATELÉ BUDOU MUSET ZMĚNIT PROFESI: „NÁŠ TRH PRÁCE POTŘEBUJE PŘEDEVŠÍM DĚLNICKÉ A TECHNICKÉ PROFESE“

PŘIPOMÍNÁME: „JÁ JSEM NIKDY VZNIK PES NEPOCHOPIL“: KUBEK JE PŘESVĚDČEN, ŽE REZORT JANA BLATNÉHO ROZVOLŇUJE CHYBNĚ A NEPOUŽÍVÁ RADY PŘEDCHOZÍHO MINISTRA ROMANA PRYMULY

Share