Hlavní příznaky dehydratace, které by neměly být ignorovány

Všichni víme, že lidské tělo je většinou tvořeno vodou a že potřebujeme konzumovat určité množství vody, abychom přežili.

Vaše svaly a ledviny se skládají ze 73% vody; vaše krev se skládá z 83% vody; vaše plíce tvoří 90% vody, a váš mozek se skládá z 76% vody. Doporučené množství příjmu vody je 3 litry (12 šálků) pro muže a 2,2 litru (9 šálků) pro ženy.

Zdroj: med.obozrevatel.com

Všichni, kteří nepijí dostatek vody, budou mít následující příznaky:

1. Tmavě žlutá moč

Obvykle by moč měla mít světle žlutou a jantarovou barvu. Pokud však nepijete dostatek vody, ledviny vylučují více odpadu v moči, jako jsou mrtvé krevní buňky, toxiny nebo bílkoviny, což vede k tmavší barvě moči.

2. Chodíte méně často na toaletu

Obvykle člověk chodí na záchod 6-7 krát denně. Ale pokud nebudete pít dostatek vody, bude méně tekutiny pro výměnu tekutin, které jsou vylučovány z těla, takže ledviny budou udržovat co nejvíce tekutin, aby se zabránilo dehydrataci. Pokud chodíte na toaletu méně než 6krát denně, měli byste okamžitě zvýšit denní normu vypije vody.

Zdroj: maximum.fm

3. Zácpa

Nedostatek vody v těle způsobuje zácpu. Pokud nepijete dostatek vody, vaše tělo absorbuje vodu z těla. Nedostatečné množství vody v tlustém střevě způsobí zácpu. Takže spotřeba vody je velmi důležitá, pokud chcete tomu zabránit.

4. Vaše pokožka je suchá a vrásek je mnohem víc

Dehydratace může vést k podráždění, zanícené a citlivé kůži, podle Dr. Diany Howardové. V závažných případech může být kůže dokonce červená s prasklinami a krvácením. Nedostatek vody také způsobuje vrásky. Takže byste měli pít více vody, abyste oživili pokožku.

Zdroj: maximum.fm

5. Hlad a přírůstek hmotnosti

Tělo má malou nevýhodu-nezná rozdíl mezi hladem a žízní. Hypothalamus, část mozku, která je zodpovědná za regulaci hladu a žízni, často zmatený, protože to způsobuje pocit hladu, když tělo potřebuje vodu. Takže pokud se jedná o občerstvení, spíše než o pití vody, bude to mít za následek nadměrný příjem kalorií a přírůstek hmotnosti.

6. Žízeň a sucho v ústech
Většina lidí je těžké uvěřit, že žízeň je znamením, že tělo je mírně dehydratované. Suchá ústa se obvykle vyskytují s žízní a jsou dalším znamením, že tělo potřebuje hydrataci.

Zdroj: ukrhealth.net

7. Bolest hlavy

Pokud nepijete dostatek vody, vaše tělo absorbuje vodu ze všech vašich tkání, aby kompenzovalo nedostatek tekutin. Vaše mozková tkáň proto ztrácí část své vlhkosti a zmenšuje se. To aktivuje receptory bolesti a vede k bolesti hlavy.

8. Únava

Podle studie z roku 2011 může mírná dehydratace způsobit únavu a snížit energii. Když vaše tělo postrádá vodu, srdce musí tvrdě pracovat, aby protlačilo kyslík a živiny tělem. Takže když se začnete cítit unaveni, přeskočte kávu (která také způsobuje dehydrataci!) a místo ní si dejte vodu. Káva, čaj a limonády nejsou náhražkami vody.

Zdroj: 4mama.ua

9. Bolest kloubů

Voda je mazivo pro klouby, protože umožňuje dvěma kostem klouzat nad sebou, jak se kloub pohybuje. Pokud nepijete dostatek vody, v kloubu bude nedostatek živin, což způsobí poškození chrupavkových buněk. Pokud tělo postrádá vodu po dlouhou dobu, vaše chrupavka bude degenerovat.

10. Slabý imunitní systém

Dehydratace zvyšuje koncentraci toxinů v krvi, oslabuje imunitní systém. Voda je velmi důležitá pro odstranění toxinů a pomáhá imunitnímu systému chránit před infekcemi.

Zdroj: newsdaily.org.ua

PSALI JSME: KDYŽ CHCETE SPÁT: JAK OSVĚŽIT MYŠLENKY A POVZBUDIT SVÉ TĚLO

PŘIPOMÍNÁME: CO SE STANE S VAŠÍM TĚLEM, POKUD NA MĚSÍC PŘESTANETE PÍT KÁVU

Share