Já jsem první žena v této pozici ale určitě nebudu poslední: Kamala Harris se stane Vice prezidentkou USA

Americká senátorka a právnička Kamala Harris se stane viceprezidentkou Spojených států

Kalifornská senátorka Kamala Harrisová bude první ženou afroamericko-jihoasijského původu, která bude působit jako viceprezidentka Spojených států.

Kamala Harris již komentovala Bidenovo vítězství na Twitteru. „Joe, dokázali jsme to! Budeš příštím prezidentem Spojených států,“ napsala.

 

Zdroj: youtube.com

 

„Historické vítězství kalifornské senátorky také představuje miliony žen v demografii – které jsou často přehlíženy, historicky nedostatečně zastoupeny a systematicky ignorovány – nyní získávají tuto novou moc poprvé ve 200leté historii země,“ uvedla CNN .

 

Zdroj: youtube.com

 

První ženou v pozici Amerického viceprezidenta je Kamala Harris

Je jí 55 let, její otec je imigrant z Jamajky afrického původu a její matka byla imigrantka z Indie. Harris sama údajně sama sebe popisuje jako afroameričanku. Svůj původ učinila jedním z určujících činitelů její politické kariéry.

 

Zdroj: youtube.com

 

Harris vystudovala Howard University, jednu z nejslavnějších vysokých škol, která začala jako první přijímat černochy. Poté odešla na Kalifornskou univerzitu v Hastingsu, kde studovala právo.

Velká část kariéry Kamaly Harrisové byla v právu. V roce 2003 se stala okresní prokurátorkou v San Francisku a v roce 2010 generální prokurátorkou Kalifornie, první černoškou v této pozici.

 

Zdroj: youtube.com

 

Jako Kalifornská generální prokurátorka Harris vykonala téměř dvě funkční období, čímž si získal v Demokratické straně dobrou pověst. To využila a v roce 2017 úspěšně přešla do Senátu (horní komora amerického parlamentu).

Bidenovo vítězství ve volbách v USA

Přední americká média oznámila vítězství Joe Bidena v amerických prezidentských volbách. Podle nich Biden získal 273 hlasů, což naznačuje jeho vítězství nad republikánem Donaldem Trumpem v boji o Bílý dům.

Na druhé straně, současný prezident Spojených států odmítá uznat vítězství kandidáta z demokratické strany.

 

Zdroj: youtube.com

 

Trump zdůraznil, že rozhodnutí zvítězit ve volbách je učiněno po spočítání legitimních hlasů, nikoli po mediálních prohlášeních.

 

PSALI JSME: UZDRAVIT AMERICKOU DUŠI: BIDEN SLIBUJE OBNOVIT REŠPEKT K USA VE SVĚTĚ A BOJ PROTI COVID-19

PŘIPOMÍNÁME: „JOE, DOKÁZALI JSME TO“: JAK REAGOVALI LIDÉ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH NA BIDENOVO VÍTĚZSTVÍ V PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH

 

Share