Muž zachráníl vlčka, a ten po letech mu přišel na pomoc ale už jako dospělý vlk

Případ se stal v tajze, v jednom malém městě začal mizet dobytek.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Tak se muži rozhodli jít odstřelit vlky. Mláďata však nechali být, na ně oni nesahali. O pár dní později Štěpán šel do lesa, kde vlastně odstřelili vlky, ale našel jen jedno štěně, ostatní zřejmě utekli.

Dítě zůstalo dva dny v lese, což ho vážně vyčerpalo. Právě v této době se Štěpánová fena porodila štěňata a bylo rozhodnuto, že malého dravce nakrmí.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Vlček rostl, aniž by projevoval agresivitu. Když štěňátka vyrostla, byly rozdány jeden po druhém rodinám a malý vlček zůstal s matkou a svými majiteli, kteří se opravdu zamilovali.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Štěně se změnilo v skutečného vlka, pěkně vyrostl. Ale s tím jak rostl, projevovala se jeho pravá povaha, a tak ho muž vždy vzal na lesní túru.

Ohledně dobytka existovalo přísné pravidlo – nesmí na ně sahat. Vlk se ani nedotkl, zejména proto, že se dobře živil, majitelé ho skvěle krmili.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Štěpán z lesa přinesl zvěřinu, aby ho potěšil. Ale tak se stalo, že vlk vykopal tunel pod plotem a utek do tajgy.

Uplynuly tři roky, vesnice žila ve svém obvyklém a měřeném rytmu, a v té době se znovu náhle začal dobytek ztrácet. Opět se muži v obci sešli ke střelbě a Štěpán šel pomáhat.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Strávil celý den v lese, ale nikdy nenarazil na žádného vlka. Najednou se z lesa začali objevovat vlci a přibližovat se k nim. Střílet nemělo smysl. Koneckonců, kolem byla celá smečka – zastřelil jednoho vlka, ostatní by se okamžitě vrhli.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Když Štěpán pokračoval v ústupu, uslyšel vlčí řev. Když se otočil, uviděl krásného vlka s vlčicí a štěňaty. Je byl jeho bývalý mazlíček, který teď má už svou rodinu.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Útočná smečka se rychle rozběhla. Štěpán se přiblížil ke svému odchovanci a i fena, která kdysi ho vykrmila radostně přiběhl ke svému „pěstounskému synovi“. Ten se mu podíval přímo do očí, pak se pomalu otočil a šel ke své rodině.

Mimochodem, dobytek v obci po teto situaci více nemizel.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: KOUPIL ŠTĚNĚ HUSKY A VYROSTL MODROOKÝ VLK: MUŽ DLOUHO POCHYBOVAL O PLEMENI SVÉHO PSA, ALE MARNĚ

PŘIPOMÍNÁME: VLK NEHYBNĚ LEŽEL NA KRAJI SILNICE, LIDÉ HO MÍJELI: JEN JEDEN MUŽ SE ODVÁŽIL ZASTAVIT AUTO VEDLE NĚJ

Share