Jak světová pandemie změnila chování Čechů nakupujících přes internet

Pandemie infekční nemoci covid-19, která se začala již před rokem, se změnila nejen chování, ale i celosvětovou ekonomiku. Informuje o tom portál novinky.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Pandemie koronaviru omezila otevírací dobu mnoha podniku, v některých státech došlo i k lockdownu. První vlna pandemii výrazně ovlivnila chování nakupujících. Pokud někdo něco potřeboval, tak nebyla jiná možnost, než to zakoupit na internetu. Online prodeje zaznamenaly velké změny, zájem nakupujících byl extremně velký.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Češi i dříve využívali možnosti nákupu přes Internet. Ale v chvíli, když se kamenné prodejny byly zavřené, počty lidí, kteří mají zájem o nakupování v e-shopech vzrostly. Dokonce i ty, kdo takový způsob nakupování popírali, se nechali nakupovat online, a to z důvodu, že žádná jiná možnost neexistovala.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Šíření nemoci ovlivnilo i příjmy lidé, a proto mnoho kdo volil platbu na splátky. Zaprvé si lidí na splátku kupovali počítače, protože v podmínkách omezeni vycházení z domů právě notebooky mohli poskytnout zábavu. Mimo zábavy v rámci práci na dálku notebooky pomáhaly práce uskutečnit pro ty, kdo jich nevlastnil.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

„Nákup počítačů a notebooků vyvrcholil v květnu,“ uvedl Cyril Křůpala z firmy Cofidis. Dodal, že se objem investovaných prostředků v dubnu zvýšil až o 200 procent, než v dubnu předchozího roku. V květnu zatím o 330 procent, než ve stejném období loni.

ČTĚTE TAKÉ: ČEŠI IGNORUJÍ NOVÁ PRAVIDLA CESTOVÁNÍ DO SOUSEDNÍHO NĚMECKA: OD ÚTERÝ SE ZDE NESMÍ NAKUPOVAT BEZ NEGATIVNÍHO TESTU

PSALI JSME: NOVÁ OMEZENÍ PRO OBCHODY ZPŮSOBUJÍ PROBLÉMY: PŘED PRODEJNAMI SE TVOŘÍ DLOUHÉ FRONTY

Share