„Jejich počet stále narůstá, takže za říjen máme téměř 5000 nově nakažených ve velmi rizikových skupinách“: Proč dle šéfa Ústavu zdravotnických studií a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška se počet lidí, vyžadujících nemocniční péčí, zvýší

Aktuální opatření, která vláda zaváděla od začátku druhé vlny infekční nemoci COVID-19, budou platit ještě co nejméně 3 týdny. Během páteční tiskové konferenci to ministr zdravotnictví Jan Blatný akcentoval. Dodal to, že čím lepe pravidla budeme dodržovat, tím rychleji se vrátíme do normálních zajetých koleji.

Zdroj: youtube.com

Zatím ale existuje řada faktorů, které nepovolují si přestavit konec opatření příliš brzy. Jedním z faktorů je šíření nemoci mezi rizikovými skupinami, což následně neusnadňuje práce medicínských zařízeni. Často právě lidí, kteří patří mezi rizikovou skupinou, potřebují intenzivní nemocniční péči.

Zdroj: seznamzpravy.cz

V říjnu přibylo skoro 364 500 nových nemocných v ČR, ke srovnání během celého září na území se počet nakažených zvýšil o něco přes 46 000 nových případů. V minulem měsíci bezmála patnáct procent ze všeho počtu nakažených byli senioři ve věku 65 let a víc. Jejich počet celkově stanovil 38 802 lidí. Co se tyče ještě starších lidi 75 let a více, tak jich bylo 7 procent, čísly řečeno 18 398 lidí.

Zdroj: youtube.com

Mezi nejčastější ohniska nákazy starší rizikové skupiny patří sociální zařízení a sociálně zdravotní zařízení. Dle šéfa Ústavu zdravotnických studií a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška během následujících týdnů se nemoc bude v domovech seniorů šířit rychle, což způsobí to, že velká část z těchto lidí bude následně potřebovat lékařskou péčí.

Zdroj: youtube.com

„Jejich počet stále narůstá, takže za říjen máme necelých 210 takto prokázaných ohnisek a téměř 5000 nově nakažených ve velmi rizikových skupinách,“ podotkl Dušek.

 

PSALI JSME: „JSOU SICE JEŠTĚ COVID POZITIVNÍ, ALE JIŽ NEPOTŘEBUJÍ ZDRAVOTNÍ PÉČI“: PROČ MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZNOVU APELUJE NA KRAJE

ČTĚTE TAKÉ: UZDRAVIT AMERICKOU DUŠI: BIDEN SLIBUJE OBNOVIT REŠPEKT K USA VE SVĚTĚ A BOJ PROTI COVID-19

Share