„Jsou sice ještě covid pozitivní, ale již nepotřebují zdravotní péči“: Proč ministerstvo zdravotnictví znovu apeluje na kraje

Ministerstvo zdravotnictví opakovaně apeluje na kraje, aby od začátku příštího týdne našli místo našli vymezené místo pro nakažené covidem, kteří již nepotřebují lékařskou péči.

Zdroj: youtube.com

Dle nařízení kraje s počtem obyvatelů více než 550 tisíc musí zajistit alespoň sto šedesát lůžek, menší kraje zatím aspoň polovinu — osmdesát. Dalším úkolem bude zajistit i medicínský personál. Dle odhadů to budou především dobrovolníci.

Zdroj: youtube.com

„V současné době je u nás hospitalizováno přibližně 45 pacientů, kteří jsou sice ještě covid pozitivní, ale již nepotřebují zdravotní péči,“ tvrdí mluvčí Thomayerovy nemocnice v Praze Petr Sulek.

Zdroj: youtube.com

Pokud bude možno, tak pacienty se budou vracet domů, ale když tak mají zdravých příbuzných, tak potřebují někde přečkat, až budou mít negativní test. Kupříkladu v středočeském kraji ubytovací kapacity se plánují pro takové lidí vymezit v domovech mládeže. Aktuální kapacita tam je 500 lůžek.

Zdroj: youtube.com

I v hlavním městě Praze, kde je kapacita v Letňanech, se snaží najít další prostory. Dokonce v Praze byl otevřen covidový hotel, který se dá rezervovat online a samostatně se tam ubytovat, bez toho, aby se potkat s někým z personálů.

 

PSALI JSME: „UŽ NENÍ KAM DÁL POSTUPOVAT. CO SE BUDE DÍT V NÁSLEDUJÍCÍCH TÝDNECH, NIKDO NETUŠÍ“: CO SDĚLIL PRIMÁŘ INTERNÍHO ODDĚLENÍ JABLONECKÉ NEMOCNICE TOMÁŠ VACEK O KAPACITNÍCH SCHOPNOSTECH NEMOCNIC

ČTĚTE TAKÉ: „MŮJ NÁZOR JE TAKOVÝ, ŽE BYCH CHTĚL POMOCI JAKO OSOBA NEZÁVISLÁ, JAKO EXPERT“: PROČ ANDREJ BABIŠ CHCE ZAŘADIT EXMINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ MEZI EXPERTŮ V BOJI PROTI KORONAVIRU

Share