Manželství po 60 letech: Zda stojí za to začínat vztah v zralém věku

Slavná fráze „žili dlouho a šťastně a zemřeli v jeden den“ je relevantní pouze pro pohádkové postavy.

Zdroj: youtube.com

V rodině někdo z manželů zůstává dožívat svůj věk sám. Ale když se člověk vzdaluje od stresu a vrátí se k normální existenci, začne dříve nebo později přemýšlet o osobním štěstí.

Jak ukazují statistiky, u žen je méně pravděpodobné, že se pokusí najít nového muže. Staré manželství by mohlo být pro ženu přítěží, zbavená se tíživých povinností, často chce jen žít pro sebe. Ženy jsou soběstačnější, všestrannější, vždy vědí, jak organizovat svůj volný čas.

Obvykle v tomto věku již existují dospělé děti a vnoučata, se kterými žena travi volný čas. Kromě toho existují staré kamarády, výlety do divadel nebo dokonce do zahradních zahrad, které také berou spoustu energie.

Zdroj: youtube.com

Pokud v mládí byla fyziologická přitažlivost v popředí, pak v dospělosti jsou důležité zcela jiné vlastnosti: schopnost naslouchat, podporovat, sdílet zájmy. Najít vhodného muže není snadné. Takové ženy se rady o sobě starají, chtějí cestovat a vedou zdravější životní styl.

U mužů situace je trochu jiná. Mnoho mužů ve věku 60 let, kteří zůstali sami, přestávají sledovat to, jak vypadají, málo se pohybují, hodně pijí a nesledují své zdraví. Ne všichni samozřejmě, ale takových je většina.

Zdroj: youtube.com

Take problem je i v tom, že muži a ženy v pokročilém věku mají různá očekávání od manželství. Paní chce najít podporu a podobně smýšlejícího člověka. Ale opačné pohlaví chce získat skvělou hospodyni, která převezme část starostí o něj a o dům.

Další překážkou jsou dospělé děti. Často vystupují kategoricky proti novým manželstvím, vidí v nich pokus o část dědictví. Zvláště horliví potomci nemohou přijmout skutečnost, že babička mohla být dříve povolána v každém správném okamžiku, a nyní získala rodinu a již nepřijede na první volání.

Jak sami vidíte, po 60 letech jsou požadavky na nové manželství mnohem vyšší než ve 20. A zvyknout si na někoho jiného v domě není příliš snadné, když nějakou dobu člověk žil sám. Proto, zda mít vztah nebo ne v dospělosti – volba je čistě individuální. Právo na štěstí má každý.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PROČ SE ČTYŘICETILETÉ ŽENY ZDAJÍ PRO MUŽE PŘITAŽLIVĚJŠÍ NEŽ DVACETILETÉ DÍVKY

PŘIPOMÍNÁME: „JEHO REPUTACE BYLA BEZVADNÁ“: OPRAVA MOBILU PO MANŽELOVI ODHALILA ŽENĚ NEPŘÍJEMNÉ TAJEMSTVÍ

Share