Merkelová patnáct let u moci: Nestandardní každodenní život a nečekané záběry

V neděli 22. listopadu si připomínáme 15. výročí inaugurace Angely Merkelové jako kancléřky. Od té doby bylo pořízeno mnoho fotografií … a to nejen v oficiálním prostředí.

 

Zdroj: youtube.com

 

15 let jako kancléřka…

Tato fotografie byla pořízena v Bundestagu 22. listopadu 2005 při inauguraci Angely Merkelové jako spolkové kancléřky Německa. Nyní již probíhá její čtvrtý termín – poslední, jak rozhodla sama Merkelová. Příští parlamentní volby se budou v Německu konat na podzim roku 2021.

 

Zdroj: dw.com

 

S papouškem na rameni, ale ne pirátem

Spolková kancléřka Německa v parku Marlow Bird v roce 2012 má fotografii z cesty do volebního obvodu, který Merkelová od roku 1990 nepřetržitě zastupuje v Bundestagu.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová a potápěč speciálních jednotek

V lednu 2016 navštívila německá kancléřka Angela Merkelová námořní základnu v Kielu. Tento snímek byl pořízen během rozhovoru se zaměstnancem divize podvodních „sabotérů“ – německých „SEALS“.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová připravuje limonádu

O Angele Merkelové je známo, že byla před svou politickou kariérou fyzičkou. V červnu 2016, u příležitosti Dne malého vědce, navštívila mateřskou školu v Berlíně, kde se účastnila experimentů. Tato fotka agentury DPA byla pořízena při výrobě limonády.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová a karneval

Podle dlouholeté tradice vítají němečtí kancléři jednou ročně v Berlíně zástupce karnevalových komunit z různých regionů země – karnevalové knížata a princezny, jakož i další účastníky a organizátory těchto lidových festivalů. Tento snímek byl pořízen v lednu 2018.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová ve večerních šatech

Manžel Angely Merkelové, profesor Joachim Sauer, se velmi zřídka objevuje někde na oficiálních akcích, ale účastní se i mnoha kulturních akcí. Tato fotografie byla pořízena při zahájení Wagnerova festivalu v Bayreuthu v roce 2018, kde je Angela Merkelová pravidelně již dlouho hostem.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová a elfové

Poprvé v roce 2017 otevřela Angela Merkelová mezinárodní veletrh videohier Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Doprovázeli ji elfové a další postavy z počítačových her.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová a pivo

V roce 2016 Německo oslavilo 500. výročí bavorského zákona o čistotě piva – Reinheitsgebot z roku 1516, který se později rozšířil do celého Německa. Tento snímek byl pořízen během obřadu ve městě Ingolstadt.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová a smažená klobása

Navštivte Durynsko a nevyzkoušejte slavné durynské klobásy? Během volební kampaně v Erfurtu v roce 2009 byla Angele Merkelové představena tato místní pochoutka přímo na pódiu.

 

Zdroj: dw.com

 

Merkelová a loterie

Tombola je druh loterie s oděvy oblíbený na večírcích a společenských akcích. Zisky často jdou na charitu. V červenci 2016 se Angela Merkelová zúčastnila letního večírku v berlínské metropolitní kanceláři Bádensko-Württembersko. Tento snímek pořídila DPA, když kupovala pár lístků. Zda měla kancléřka štěstí, agentura neuvádí.

 

Zdroj: dw.com

 

PSALI JSME: MANŽELI 73 LET: ALŽBĚTA II. ZVEŘEJNILA JEDINEČNOU FOTOGRAFII NA POČEST VÝROČÍ SVATBY

PŘIPOMÍNÁME: „UHÁNĚL MĚ ASI DVA MĚSÍCE“: LUCIE VONDRÁČKOVÁ PROMLUVILA O TOM, JAK VZNIKLO SPOJENÍ SE SÁMEREM ISSOU A KDY BUDE PREMIÉRA KLIPU

 

Share