Mikuláš Minář prezentoval svůj nový politický projekt a nyní potřebuje půl milionů podpisů pro účast ve volbách

Mikuláš Minář se rozhodl pustit do velké politiky, o čemž před časem informoval veřejnost. Nyní prezentoval svůj projekt hnutí Lidé PRO, které potřebuje půl milionů podpisů, aby se mohlo zúčastnit příštích voleb. Informuje o tom web seznamzpravy.cz

K politickému projektu se připojili například režisérka Alice Nellis, exředitel Transparency International David Ondráčka, podnikatel Martin Hausenblas nebo předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Zdroj: youtube.com

Mikuláš Minář představil tito lidi jako tváře či podporovatele projektu, se kterým se chce zúčastnit voleb do Sněmovny.

„Musí přijít něco nového, svěží vítr, noví lidé do politiky,“ prohlásil zakladatel Milionu chvilek pro demokracii s tím, že chtějí změnit současnou situaci v politice. Nyní ale potřebuje půl milionu podpisů, aby měl možnost jít do voleb.

Zdroj: youtube.com

Ve videu Minář řekl, že ho nezajímají pouhých pět procent a chce bojovat naplno, proto chce získat aspoň 500 tisíc hlasů. Podpořil ho v tom i Petr Pithart, který dodal, že Minář dobře ví, co dělá.

Zdroj: youtube.com

Mezi podporovateli hnutí se ve klipu objevili i obyčejné lidé, kteří nejsou mediálně známí. Jedná se o prodavačku, farmaře vědeckého pracovníka či učitelku.

„Jsem pro, aby pravidla platila pro každého a mocným bylo vidět pod prsty,“ prohlásil David Ondráčka, který je s Minářem spojován už delší dobu.

Zdroj: youtube.com

Ve klipu jsme ale neuviděli bývalého starostu Říčan Vladimíra Kořene a poslance Jana Čižinského, o kterých se mluvilo jako možných podporovatelích hnutí.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE NÁVRH NA ZMĚNU ZÁKONA O OCHRANĚ VEŘEJNÉHO ZDRAVÍ BYL CHYBOU: „MINISTR JE TU NOVÝ, ŘEŠÍ COVID,“ HÁJIL JANA BLATNÉHO

PŘIPOMÍNÁME: PODLE STRATEGIE MÁ BÝT OČKOVÁNO 5,5 MILIONU OBYVATEL ČR DO KONCE LÉTA 2021: JAN BLATNÝ PŘEDLOŽÍ STRATEGII OČKOVÁNÍ VLÁDĚ V PONDĚLÍ

Share