Mikuláš Minář prezentoval svůj nový politický projekt a nyní potřebuje půl milionů podpisů pro účast ve volbách

Mikuláš Minář se rozhodl pustit do velké politiky, o čemž před časem informoval veřejnost. Nyní prezentoval svůj projekt hnutí Lidé PRO, které potřebuje půl milionů podpisů, aby se mohlo zúčastnit příštích voleb. Informuje o tom web seznamzpravy.cz

K politickému projektu se připojili například režisérka Alice Nellis, exředitel Transparency International David Ondráčka, podnikatel Martin Hausenblas nebo předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Zdroj: youtube.com

Mikuláš Minář představil tito lidi jako tváře či podporovatele projektu, se kterým se chce zúčastnit voleb do Sněmovny.

https://twitter.com/lide_pro/status/1334482495807639561

„Musí přijít něco nového, svěží vítr, noví lidé do politiky,“ prohlásil zakladatel Milionu chvilek pro demokracii s tím, že chtějí změnit současnou situaci v politice. Nyní ale potřebuje půl milionu podpisů, aby měl možnost jít do voleb.

Zdroj: youtube.com

Ve videu Minář řekl, že ho nezajímají pouhých pět procent a chce bojovat naplno, proto chce získat aspoň 500 tisíc hlasů. Podpořil ho v tom i Petr Pithart, který dodal, že Minář dobře ví, co dělá.

Zdroj: youtube.com

Mezi podporovateli hnutí se ve klipu objevili i obyčejné lidé, kteří nejsou mediálně známí. Jedná se o prodavačku, farmaře vědeckého pracovníka či učitelku.

„Jsem pro, aby pravidla platila pro každého a mocným bylo vidět pod prsty,“ prohlásil David Ondráčka, který je s Minářem spojován už delší dobu.

Zdroj: youtube.com

Ve klipu jsme ale neuviděli bývalého starostu Říčan Vladimíra Kořene a poslance Jana Čižinského, o kterých se mluvilo jako možných podporovatelích hnutí.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE NÁVRH NA ZMĚNU ZÁKONA O OCHRANĚ VEŘEJNÉHO ZDRAVÍ BYL CHYBOU: „MINISTR JE TU NOVÝ, ŘEŠÍ COVID,“ HÁJIL JANA BLATNÉHO

PŘIPOMÍNÁME: PODLE STRATEGIE MÁ BÝT OČKOVÁNO 5,5 MILIONU OBYVATEL ČR DO KONCE LÉTA 2021: JAN BLATNÝ PŘEDLOŽÍ STRATEGII OČKOVÁNÍ VLÁDĚ V PONDĚLÍ

Share