Z obyčejného farmáře na milionáře: muž si pronajal kus země a objevil poklad na pozemku

Lakhan Yadaw je obyčejný indický farmář, který má štěstí. Dokonce dvakrát – a doufá, že to není naposledy.

Muž měl malý pozemek nedaleko diamantových dolů Panna. Jednoho dne ale vláda požadovala zastavení těžby diamantů a na zemi kolem dolů zřídila rezervaci. Velké kočky odešly z těchto míst téměř před sto lety, ale vrátily se, když z jejich území zmizeli hluční lidé se svými hlučnými vozy.

Těžba diamantu / ilustrační foto / Zdroj: vivien-shop.ru

Jako kompenzaci za vystěhování vláda státu Madhjapradéš vydala zemědělci trochu peněz: muž si koupil dva hektary půdy a dva buvoly, aby tuto půdu zpracovala. Tako si pronajal malý kousek půdy. A také vyměnil své staré kolo za nový skútr. Yadaw říká, že na obnově trvali jeho synovci — stačilo by mu i kolo.

Nyní je farmáři 45 let a celý život tvrdě pracoval a je zvyklý se spokojit s malými. Když Lakhan objevil poklad na pozemku, který si pronajal, nevěřil svým očím. Muž pravděpodobně doufal ve štěstí, když si pronajal čtvereční pozemku, rozměrem 3×3 metrů, nedaleko diamantových dolů.

Pozemek / ilustrační foto / Zdroj: pay.ukr

Ale stejně, když objevil pod lopatou hustý kus země, rozhodl se, že je to jen kus špíny. Ale přesto jsem se rozhodl zkontrolovat. On rozetřel tu hrudku mezi prsty a něco se zatřpytilo.

Diamanty / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Ukázalo se, že Lakhan Yadaw našel na svém pozemku nejčistší diamant. A ne jen nějaký drobný kamínek, ale diamant o váze necelých 15 karátů. Za tento poklad dostal 6 000 000 rupií – asi 2 miliony korun. Takže jednoho dne se obyčejný farmář stal milionářem.

Lakhan Yadav / Zdroj: YouTube

Podle něj ho tato událost změnila. Ale nebude kupovat nějaké luxusní věci nebo dům.

Všechny miliony dal do banky na vklad, aby je, až přijde čas, odkázal na vzdělávání dětí. Ať mají lepší budoucnost, věří farmář.

Muž doufá, že bude mít štěstí a potřetí: prodloužil pronájem pozemku o několik měsíců a pokračuje v pilném uvolnění půdy v naději, že najde další diamant.

Diamanty / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: ŽENA ROZEBRALA VĚCI VE SKŘÍNI A NAŠLA BATOH PLNÝ PENĚZ: NÁLEZ 20 LET STARÝ, TAJIL ŠKOLNÍ PODVOD

PŘIPOMÍNÁME: ROZHODLI SE OPRAVIT SVŮJ DŮM A NEČEKANĚ NARAZILI NA VELMI ZAJÍMAVÝ NÁLEZ

Share