Šíření koronaviru v Česku: ve čtvrtek bylo 5 864 nových případů nákazy, index rizika má stejných 64 bodů

Počet nových případů nákazy za čtvrtek 10 prosince činil 5 864. Rizikové skóre má 64 bodů pět dní po sobě. Tato data znamenají, že Česko by muselo být v čtvrtém stupni podle protiepidemického systému PES. Zvýšilo se také reprodukční číslo, které je nyní zhruba 1,2. Vláda o zpřísnění opatření rozhodne v pondělí.

Ve čtvrtek bylo provedeno 23 489 testů. Počet nových případů nákazy je 5 864, což je zhruba 25 procent z celkového počtu provedených testů.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Je to ale o něco méně nakažených než ve středu, tehdy jich bylo 6 407. Přesto tato čísla nepředstavují pozitivní trend.

Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Celkový počet zemřelých na koronavirus za celou dobu epidemie činí 9 341 lidí. Mírně se zvýšil počet hospitalizovaných a nyní je 4 429 pacientů, z nich 550 jsou ve vážném stavu.

Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Od začátku epidemie letos na jaře se v Česku nakazilo koronavirem téměř 570 tisíc lidí. V současné době je počet nemocných přes 62 tisíc lidí.

Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Již pátý den v řadě má index rizika 64 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni podle protiepidemického systému PES. Česko je ale zatím ve třetím stupni.

Odběrová místa / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se zvýšilo reprodukční číslo a nyní je to 1,2. Vláda bude o zpřísnění opatření rozhodovat v pondělí a pravděpodobně se tak stane. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného by obchody mohly fungovat.

PSALI JSME: 18. PROSINCE V ČESKU ZAČNE PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ: ZDARMA SE MŮŽETE NECHAT OTESTOVAT IHNED NĚKOLIKRÁT

PŘIPOMÍNÁME: KUBEK CHCE ZAVŘÍT VŠE, CO SE DÁ: TVRDÍ, ŽE JE TO JEDINÁ CESTA, JAK NYNÍ VIR ZASTAVIT

Share