Ministr Plaga uvedl, že se žáci vrátí do škol 18. listopadu: upřesnil, o jaké ročníky se bude jednat

Ministr školství Robert Plaga uvedl, že se žáci 1. a 2. tříd základních škol vrátí do lavic 18. listopadu. Většina škol je aktuálně uzavřena a v provozu zůstávají pouze ty mateřské.

Zdroj: Youtube

„Od 18. listopadu se do našich škol vrací zpět žáci prvních a druhých ročníků,“ prohlásil Plaga a dodal, že se znovu zprovozní i speciální školy.

K výuce se vrací celé třídy a nebude se jednat o žádné rozdělování. Rovněž se ale uvádí, že dětí budou muset mít nasazenou roušku ve třídách a ve společných prostorách. Toto opatření se ale netýká mateřských a speciálních škol.

Zdroj: idnes.cz

Ministr říká, že resort bude doporučovat častější větrání třid i během výuky. Školy se v Česku uzavíraly postupně ještě na konci září, kdy na dálkovou výuku musely jít vysoké školy. Následovaly střední školy a potom také základní.

Kromě mateřských škol nyní fungují i školy pro děti policistů, zdravotníků či pracovníků sociálních služeb.

Zdroj: Youtube

Návrat žáků do škol byl prioritou. A původně se jednalo i žáky devátých třid a maturanty. Asociace ředitelů základních škol se vyjadřovala proti dělení tříd na menší skupiny.

Zdroj: Youtube

Vláda musela školy uzavřít po prudkém nárůstu počtu nakažených koronavirem. V posledních dnech se zaznamenávají nižší denní nárůsty, i když to může být způsobeno menším počtem provedených testů.

PSALI JSME: DVA MILIONY DÁVEK VAKCÍN UŽ LETOS: FIRMA PFIZER SLÍBILA, ŽE POSKYTNE VAKCÍNU, POKUD BUDE VŠE V POŘÁDKU, VAKCÍNA BUDE V ČESKU DO NOVÉHO ROKU

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM Z TOHO VYKOLEJENÝ“: DO SNĚMOVNY DORAZIL PREZIDENT MILOŠ ZEMAN, KTERÝ TÍMTO ZPŮSOBEM CHCE PODPOŘIT NÁVRH STÁTNÍHO ROZPOČTU S OBROVSKÝM SCHODKEM

Share