Nikdy není pozdě: 101letá babička porodila naprosto zdravého chlapečka

101letá Anatolia Vartadella z Itálie porodila zdravé dítě o hmotnosti 4 kilogramy. Před tím lékaři kritizovali rozhodnutí ženy a uvedli, že to ve stáří je nejen nebezpečné, ale také zbytečné.

Operace byla prováděna na soukromé turecké klinice, kde neplatí evropské zákony zakazující transplantaci vaječníků. Anatolia novinářům řekla, že je velmi vděčná týmu lékařů, kteří souhlasili s provedením operace.

Matka a dítě/ Zdroj: YouTube

Žena považuje své sedmnácté dítě za Boží požehnání. Ve věku 48 let lékaři diagnostikovali jí strašnou diagnózu – rakovinu vaječníků.

Navzdory skutečnosti, že Italka měla už 16 dětí, považovala tuto nemoc za Boží trest. Nyní se ale její víra ještě více posílila. Žena považuje narození syna za důkaz Boží vůle.

Matka a dítě/ Zdroj: YouTube

Lékař, který operaci provedl, Alexandro Popolicci, ženu podporoval. Byl si vědom všech rizik, protože pacientce bylo 101 let.

Ale doktor věří, že nikdo nemá právo ženu odsoudit. Obzvláště nyní, když byla operace úspěšná a ženě se narodilo zdravé a krásné dítě.

Matka a dítě/ Zdroj: YouTube

Lékař je z takové negativní reakce veřejnosti zklamaný a poznamenal, že na rozdíl od Evropy je transplantace vaječníků v Turecku naprosto legální. Proceduru provedlo několik zkušených chirurgů pod vedením Alexandra.

V roce 1998 zemřel manžel této ženy. Vdova si proto našla dárce spermií na internetu. 26letý muž je katolík. Pro matku to mělo zásadní význam.

PSALI JSME: 38 LET ŽENA SKRÝVALA, ŽE TÉMĚŘ NIC NEVIDÍ. BĚHEM TÉTO DOBY VYSTUDOVALA VYSOKOU, PORODILA DĚTI A NAPSALA KNIHU

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA PORODILA „NEJSTARŠÍ“ DÍTĚ NA SVĚTĚ: MIMINKO JE MLADŠÍ ZA SVOU MATKU JEN O ROK A PŮL

Share