Mladá zevnitř, ale stará zvenčí: Jak žije 41letá žena se vzácnou diagnózou

Věřte tomu nebo ne, ale Tiffany Wedekindové je jen 41 let. U ženy z Ohia v USA byla po třiceti letech diagnostikována nemoc progerie.

Zdroj:odnaminyta.com

Je známo, že taková nemoc se obvykle diagnozuje v prvních letech života. Při takovém genetickém onemocnění začíná lidské tělo předčasně a rychle stárnout, takže někteří lidé nežijí ani dvanáct let.

Pouze jeden pacient na světě dokázal s touto chorobou žít 26 let.

Zdroj:odnaminyta.com

Tiffany si vzpomíná, že jako dítě se ona a její bratr Chad velmi lišili od ostatních dětí. I tehdy si to sami všimli, ale nikdo neřešil detaily.

Asi před 10 lety se u Chada objevily problémy s kardiovaskulárním systémem a teprve poté se s Tiffany dostali do rukou odborníků.

Zdroj:odnaminyta.com

Po zkoumání a studiu DNA rodiny Wedekindových, lékaři zjistili, že bratr a sestra měli vzácnou progerii, která se pomalu vyvíjela.

Zdroj:odnaminyta.com

Lékaři také našli takový gen u 70leté matky Tiffany, ale žena neměla žádné vnější známky. Jak se ukázalo, pokud nemoc nepostupuje, můžete s ní žít.

Starší bratr Chad zemřel ve věku 39 let. Tiffany je naživu, ale má zdravotní problémy. 41letá žena je pouze 135 centimetrů vysoká a váží 26 kilogramů.

Zdroj:odnaminyta.com

Nemá téměř žádné vlasy a vlastní zuby. Ale Tiffany se snaží žít normální, plnohodnotný život.

Američanka ráda tancuje, cestuje a tráví čas s přáteli. Tiffany je silná osobnost a nenechá nemoc ovládat její životní tempo.

Žena říká, že je neobyčejná a nehodlá se vzdát.

PSALI JSME: KVŮLI VZÁCNÉ NEMOCI DÍTĚ MŮŽE JÍST POUZE BROSKVE: NA TUTO NEMOC NEEXISTUJE ŽÁDNÝ LÉK

PŘÍPOMÍNÁME: MAMINKA NEMOHLA PŘESTAT PLAKAT: DÍTĚ SE NARODILO S NEOBVYKLÝM NOVOTVAREM NA TVÁŘI

Share