Dirigent Václav Luks promluvil o rozvoji hudebních oblasti po pandemii

Dirigent Václav Luks se stal tím, kdo v době komunistického režimu pokračoval v seberealizaci, uvede na svých webových stránkách portál aktuálně.cz.

Zdroj: youtube.com

Jako výsledek dostal světové přiznaní. Již ke konci týdne Luks bude slavit kulatiny, a to padesát let.

I přes to, že nynější pandemie zasáhla skoro vše umění a pozastavila rozvoj všech uměleckých oblasti, je dirigent naladěný optimistický.

Zdroj: youtube.com

Aby dosáhnout profesního úspěchu, musel zaplatit osudu Luks velkou cenu. Povedlo se mu udělat karieru na úkor osobního života. Do tvrdé práce investoval nejev své peníze, ale i svůj čas.

Nyní dirigent žádné neobyčejné plány do budoucnosti nemá. Chce ale zatím aby se po pandemii nezávislí hudebníci si našli svou pravou kariérní cestičku a odvážně si k tomu šli.

Zdroj: youtube.com

Koronavirová pandemii dle Luksu veřejnosti prozradila ve většině truchlivé věci. Dostal po reflexi důležité odpovědí i sám muzikant. “Věci, které jsem si zvykl považovat za naprosto samozřejmé, ani trochu samozřejmé nejsou,“ podotkl.

Zdroj: youtube.com

Dodal, že všechno, co se přes den se stávalo, považoval spíše za automatické. Kvůli pandemii však se projevily pochybnosti, že ve světě neexistuje žádná zákonitost.

PSALI JSME: KDO Z HERCŮ DOSTAL LETOŠNÍ DIVADELNÍ CENY THÁLIE

ČTĚTE TAKÉ: SYNOVÉ HVĚZDNÝCH RODIČŮ, KTERÝ SE STALY HEZČÍMI NEŽ JEJICH OTCOVÉ

Share