PES je horní hranici 3. úrovně: Jak to je s počtem nakažených

Hodnota protiepidemického systému PES dnes zůstavá těsně na horní hranici 3. úrovně. Informuje o tom novinový internet portál ceskenoviny.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Necelých dva týdně každý den po sobě index PES měl určitou hodnotu sedmapadesát, včera však hodnota stoupla o dva body na devětapadesát. Dnes se větší hodnota zůstala platit pro celý stat.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Znamená to, že Česko je na horní hranici třetího úrovně. Pro tento úroveň pohotovosti platí rozmezí bodů id jednačtyřiceti do šedesáti bodů ze sta.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

V sobotu 5.12. přibylo dalších 1 772 nových případů koronaviru, a je to bezmála o devět set míň než v minulou sobotu. Tato informace je dostupná na webu ministerstva zdravotnictví.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Za celou dobu, co nemoc vyskytuje v zemi, se infikovalo 544 179 lidí, vetší část z nich se úspěšně vyléčila. Ke dnešnímu dní se vyléčilo 476 669 lidí. Aktuálních případů COVID-19 je 58 695, z nichž potřebují lékařskou péči 4 436, zatím 576 mají těžký průběh nemoci.

Od vypuknutí epidemii v Česku zemřelo na covid 8 815 lidí, z nichž třiatřicet včera.

ČTĚTE TAKÉ: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ JAN BLATNÝ VARUJE: CO JE TŘEBA ZNÁT O VAKCÍNĚ PROTI COVID-19

PSALI JSME: BABIŠ PŘIZNAL, ŽE HO ZNEPOKOJUJE SITUACE Z ROZVOLŇOVÁNÍM A JE ZA NĚJ ZODPOVĚDNÝ MINISTR BLATNÝ: OPOZICE PREMIÉRA KRITIZUJE ZA PŘEHAZOVÁNÍ ODPOVĚDNOSTI

Share