Pes se sušenou houskou v tlamě roztavil srdce záchranářů: Jeho život se brzy radikálně změnil

Zatímco většinou se lidé o sebe mohou postarat, domácí mazlíčci jsou zcela závislí na lidech. Na světě naštěstí existují lidé, kteří zvířata velmi milují a jsou připraveni zaplatit více než tisíc dolarů a překonat velké vzdálenosti.

Tento příběh začal letos v březnu v Turecku a skončil ve Spojených státech. Několik obyvatel turecké vesnice ve Střední Anatolii si všimlo, že vedle jejich domovů často pobíhá zlatý retrívr. Chudák byl velmi hubený.

Jak si lidé všimli, pes měl vždy v tlamě sušenou housku. Zřejmě pro chudáka to bylo na dlouhou dobu jediné jídlo. Pes ho nosil v tlamě, protože se bál, že ho ostatní psi odeberou. Kus se každým dnem zmenšoval a zmenšoval.

Pes / Zdroj: pandda.online

Vesničané také viděli, že pes je často s nějakým tulákem. Každému, koho potkal, nabízel, aby si zvíře koupil. Žili ve špinavé stodole. Někdo z obyvatel vyfotil hladového retrívra a snímek zveřejnil na sociálních sítích.

O několik dní později uviděla tuto fotografii Američanka Tracy Bank. Je ředitelkou organizace zvané Rescuers Without Borders (Záchranáři bez hranic). Obyvatelka Texasu se toho psa tolik litovala, že se mu rozhodla pomoci.

Pes / Zdroj: pandda.online

Žena věděla, že zvíře by prostě nepřežilo na ulici. Pokud mu nepomůže, pravděpodobně zemře hladem. „Tito psi jsou příliš laskaví a láskyplní. Ani se nebudou moci postavit sami za sebe,“ řekla Bank.

Pes / Zdroj: pandda.online

Ale žena byla tisíce kilometrů od zlatého retrívra. Tracy odletěla do Turecka a našla psa. Koupila zvíře od tuláka a vzala ho do Států.

Pes / Zdroj: pandda.online

Pes se musel naučit nejjednodušším věcem. Například se bál vzít jídlo od člověka a nemohl hluboce spát. Pes dostal jméno Harper.

Nyní v San Francisku prochází procesem rehabilitace a socializace. Američanka vzpomíná, že se jakmile zvíře ocitlo v jejím autě, přestalo neklidně jednat. Bank doufá, že pro psa brzy najde dobrého majitele.

Pes / Zdroj: pandda.online

PSALI JSME: TOULAVÝ PES BYL NEMOCNÝ A PUTOVAL PO ULICÍCH: KDYŽ SE DOBROVOLNÍCI ROZHODLI BOJOVAT O JEHO ŽIVOT, PES DOKÁZAL NEJEN PŘEŽÍT, ALE TAKÉ SE PROMĚNIT

PŘIPOMÍNÁME: TOULAVÝ PES STRÁVIL CELÝ ŽIVOT NA OKRAJI OPUŠTĚNÉ SILNICE, ALE NEZTRÁCEL NADĚJI: NAKONEC SI HO VŠIMLI A BYL ODVEZEN DO ÚTULKU

Share