“Průběh nemoci se zdramatizoval, nastoupily horečky, těžký kašel a oni skončili na jednotce intenzivní péče“: Praktická lékařka popsala zásadní rozdíl nemoci COVID-19 a chřipky

Ludmila Mazylkinová pracuje jako praktická lékařka v ordinací Moje ambulance a v rozhovoru popsala svůj průběh infekční nemoci COVID-19.

Zdroj: youtube.com

Člověk se v dnešní době může nakazit koronavirem skoro kdekoliv. Kde de nakazila Mazylkinová není známo, ale v důsledku musela se s nemoci bojovat. Patřila mezi lidé se středně těžkým průběhem nemoci. Z symptomů měla slabost, bolest hlavy, ale i horší jako například zvýšená teplota a kašel.

Zdroj: youtube.com

Dodnes stále mnoho kdo nazývá korovavir “chřipečkou“. Ale dle Ludmily Mazylkinové zásadní rozdíl je v tom, že pokud člověk se nakazí chřipkou, tak se začátku jeho stav zhorší, ale pak během léčby se to začne postupně zlepšovat.

Zdroj: youtube.com

Co se tyká nemoci SARS-CoV-2, tak se nemoc vrací ve vlnách. Nemocný může cítit zlepšení a nemít žádné závažné příznaky nemoci a třeba má v plánech se brzy vrátit do běžného života, zatím nemoc má jiné plány. Rázně se mohou začit projevovat další symptomy, jako třeba vysoké tělesné teploty, těžký kašel a silné bolesti.

Zdroj: youtube.com

“Průběh nemoci se zdramatizoval, nastoupily horečky, těžký kašel a oni skončili na jednotce intenzivní péče,“ popsala lékařka známé případy průběhu nemoci. Dodala, že se teploty, kašel a bolesti objeví tak rychlé, že se během jednoho dne člověk už může náhle vyžadovat nemocniční pomoc.

PSALI JSME: „JSOU SICE JEŠTĚ COVID POZITIVNÍ, ALE JIŽ NEPOTŘEBUJÍ ZDRAVOTNÍ PÉČI“: PROČ MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZNOVU APELUJE NA KRAJE

ČTĚTE TAKÉ: „MŮJ NÁZOR JE TAKOVÝ, ŽE BYCH CHTĚL POMOCI JAKO OSOBA NEZÁVISLÁ, JAKO EXPERT“: PROČ ANDREJ BABIŠ CHCE ZAŘADIT EXMINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ MEZI EXPERTŮ V BOJI PROTI KORONAVIRU

Share