Senátoři u Ústavního soudu chtějí napadnout vládní opatření: podle politiků diskriminují malé podnikatele

Více než 60 senátorů podalo o víkendu stížnost do Ústavního soudu kvůli vládním omezením proti šíření covid-19. Dle politiků se jedná o diskriminaci podnikatelů a spotřebitelů.

„Můžete si nechat ostříhat pudla, ale nemůžete koupit zimní bundu,“ uvádí jeden z autorů stížnosti pro Deník N Eduard Belšán s tím, že si členové Senátu myslí, že je důležitější mít možnost koupit oblečení pro dítě než navštívit salón pro domácí zvířata.

Zdroj: novinky.cz

Hlavním iniciátorem stížnosti je údajně Lukáš Wagenknecht a podepsalo ji už 63 senátorů.

Belšán řekl, že signatáři chtějí zastavit diskriminaci, kterou způsobila nesmyslná a nekoncepční opatření vlády.

Zdroj: youtube.com

Senátorům se nelíbí, že si lidé mohou kupovat boty ve velkých supermarketech, ale v malé obchody s obuvi jsou uzavřené. Navíc s online nákupem mají problém hlavně senioři.

Edurad Belšan, jako další příklad uvádí možnost fungování obchodů se zbraněmi a střelivem, které nepovažuje za standardní potřeby pro domácnost. Vláda těmto obchodům umožnila provoz kvůli škodám divokých prasat a moru.

Senátor to ale znovu převádí na boty a je přesvědčen, že svými neřízení vláda určuje lidem, kde a co si smí koupit. Nyní proto chce, aby Ústavní soud rozhodl, jestli vláda měla právo takto učinit.

Lukáš Wagenknecht uvedl, že v malých obchodech se může regulovat počet zákazníků a dodržovat se rozestupy. To by prý pomohlo vyhnout se frontám před hypermarkety, kde prodávají zboží, které mají i malí obchodníci.

Zdroj: youtube.com

V tiskové zprávě Senátu se také uvádí, že na jaře soud odmítl stížnosti, protože je podávali neoprávnění lidé. Nyní by to prý mělo být v případě senátorů jinak. Nad stížnosti také pracovala řada právníků.

PSALI JSME: KVŮLI VLÁDNÍM OPATŘENÍM PŘIŠEL O MILIONY KORUN: JANEK LEDECKÝ PROMLUVIL O SVÝCH FINANČNÍCH ZTRÁTÁCH

PŘIPOMÍNÁME: BLATNÝ PROZRADIL, KDY SE ČESKO MŮŽE DOSTAT DO 3. STUPNĚ V PROTIEPIDEMICKÉM SYSTÉMU: TO BY UMOŽNILO OTEVŘENÍ MALÝCH OBCHODŮ

Share