Starostu Řeporyjí Novotného vyšachovali ze hry o Sněmovnu: ODS schválila podmínky, dle kterých politik nemůže kandidovat

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný do poslední chvíle doufal, že bude mít možnost příští rok kandidovat do Poslanecké sněmovny na kandidátce ODS. Nyní na to může zapomenout.

Občanští demokraté se rozhodli, že za ODS budou moci kandidovat jen lidé, kteří nemají záznamy v trestním rejstříku. Novotný tuto podmínku nesplňuje.

Zdroj: youtube.com

Politik byl pravomocně odsouzen na začátku roku za vyhrožování údajnému podvodníkovi Marku Vítovi vraždou.

Europoslanec ODS Jan Zahradil, který je známý svým negativním postojem k Novotnému, na Twitteru uvedl, že navrhované kandidáty musí mít negativní lustrační osvědčení a čistý trestní rejstřík. Občanští demokraté plánují zúčastnit se parlamentních voleb společně s TOP 09 a KDU-ČSL.

Mluvčí ODS Václav Smolka prohlásil, že tyto dvě podmínky platí dlouhodobě a nejdou novinkou.

Novotný ve straně je velmi nejednoznačnou figurou díky časté kritice a ostrému slovníku. Sice tím získal sympatie mladších voličů, ale jeho chování se nelíbí konzervativním členům ODS.

Zdroj: youtube.com

Naposledy se například pustil do ministryně financí Aleny Schillerové, když ji zkritizoval za daňový balíček. Dokonce ji nazval „ubohou k*rvičkou estébákovou“. Byl proto požádán, aby své chování upustil nebo vystoupil ze strany.

Šéf ODS Petr Fiala Právu potvrdil, že Petr Novotný byl vyzván, aby zvážil svůj odchod ze strany. Fiala nechce pořád komentovat jeho chování a považuje provokace starosty Řeporyjí za trapné.

Zdroj: youtube.com

„Petr má stále podporu MS ODS Řeporyje,“ odpověděl Novotný na slova Fialy.

V minulosti se Petr Novotný dostal do mnoha skandálů. Přál si například, aby Andrej Babiš a Miloš Zeman zemřeli, navrhoval odebrat volební právo voličům SPD či pouštěl se vlády Číny, která vyhrožovala šéfovi Senátu Miloši Vystrčilovi kvůli jeho cestě na Tchaj-wan.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „SITUACE STÁLE NENÍ DOBRÁ, NENÍ TO TAK, JAK JSME SI PŘEDSTAVOVALI“: BABIŠOVI SE NELÍBÍ TEMPO KLESÁNÍ POČTU NAKAŽENÝCH A PODLE PREMIÉRA ROZVOLŇOVÁNÍ MUSÍ BÝT DOBŘE PROMYŠLENÉ

PŘIPOMÍNÁME: HEREC ČENSKÝ HLEDÁ PRÁCI, ABY MOHL NA JAŘE ZAPLATIT HYPOTÉKU: S UKONČENÍM ORDINACE ZTRATÍ STABILNÍ PŘÍJEM

Share