„Takhle se chováme ke každé firmě“: Proč Evropská komise trvá na tom, aby Penam nebyl financován z novým projektem

Společnost Penam obdržela evropskou dotaci ve velikosti 100 milionů českých korun. Zatím se objevila podezření, že společnost to má neoprávněně. O tom informuje na svých webových stránkách novinový portál zpravy.aktualne.cz.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Společnost Penam patří do holdingu Agrofert již 16 let. Vlastníkem byl premiér České Republiky Andrej Babiš, poté ale podnik vložil do svěřenských fondů.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Evropská dotace v hodnotě 100 milionů korun obdržela na stavbu nové unikátní linky na výrobu toastového chleba ve svých pekárnách. Evropská komise v Bruselu však nyní trvá na tom, že návrh české společnosti není inovační. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka informoval, že společnost na unikátnosti linky stálé trvá.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Pokud se prokáže, že linka koneckonců inovační není, tak bude muset firma peněžní prostředky navrátit do státního rozpočtu. Vicepremiér Karel Havlíček to promluvil dnes v televizním pořadu. „Takhle se chováme ke každé firmě,“ okomentoval Havlíček situaci.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

V Bruselu tři nezávislé posudky dosvědčily, že nový projekt české firmy inovativní není. V zprávě odbornici z Evropská komisi napsali, že budou i nadále trvat na tom, aby české orgány dovolily financování projektu od Penam.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ NAVRHL POSLANCI, ABY SI ZMĚŘIL IQ: OSTRÁ DEBATA PREMIÉRA A POSLANCŮ VE SNĚMOVNĚ

ČTĚTE TAKÉ: BABIŠ CHCE ZAJISTIT ŽENÁM S NÍZKÝMI PŘÍJMY PŘÍSTUP K BEZPLATNÝM DÁMSKÝM HYGIENICKÝM POTŘEBÁM: POSTARAT SE O TO MÁ MINISTRYNĚ SCHILLEROVÁ

Share