“Uděláme maximum, aby se věci dotáhly do konce“: Bude-li trestána chemička DEZA, kterou vlastní Andrej Babiš

Poslanci se na konci týdne zahájili debatu, která byla odložená, informuje portál Seznam Zprávy. Ekologická havárie na Bečvě dle vlády musí být v první řadě prozkoumaná.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Ministr životního prostředí Richard Brabec dokonce byl nucen objasnit, proč dodnes není známo kdo je vinný.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Opozice ostře hodnotí, že kriminalisté a inspekce životního prostředí nedali k nahlédnutí hlavní metody vyšetřovatelů, ale nakrátko po události odstranili, že v nešťastné události podílí chemička DEZA, která náleží sdružení premiéra Andreje Babiše. Společnost provinění popírá.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

“Uděláme maximum, aby se věci dotáhly do konce a viník byl potrestán,“ řekl Brabec. Neuznává ministr i to, že nemá žádný vztah k krytí chemičky DEZA. Uvedl, že se na tom jeho kariéra nestaví.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Na konci září ve řeku Bečvu se dostalo velké množství jedovatého kyanidu. Chemická látka způsobila hynutí víc než čtyřiceti tun ryb. Dle Brabce dostanou pachateli pokutu ve výši 5 milionů českých korun, zákaz provádění činnosti a 1 až 8 let vězení.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ NAVRHL POSLANCI, ABY SI ZMĚŘIL IQ: OSTRÁ DEBATA PREMIÉRA A POSLANCŮ VE SNĚMOVNĚ

ČTĚTE TAKÉ: IVAN BARTOŠ SE PUSTIL NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH DO ANDREJE BABIŠ: PŘEDSEDA PIRÁTSKÉ STRANY ZKRITIZOVAL PŘEDSEDU VLÁDY A PROHLÁSIL, ŽE SE ZA NĚJ STYDÍ

Share