„V koalici se STAN bychom dosáhli víc, než když půjdeme samostatně“: Proč předseda Pirátů Ivan Bartoš uvažuje o koalici s hnutím STAN

Již nyní je vidět, že Piráti nemají v plánech konkurovat s hnutím STAN.

Zdroj: youtube.com

Navíc chtějí vytvořit jednorázovou spolupráce. Výsledek jednání bude zveřejněn koncem listopadu, protože právě od dvacátého do třiadvacátého listopadu se bude o tom hlasovat.

Zdroj: youtube.com

Začátkem října hnutí STAN rozhodlo vytvořit koalici s Piráty pro parlamentní volby. Předseda Pirátů Ivan Bartoš veřejně uvádí, že se taková koalice by byla prospěšná na vládní a sněmovní úrovni. Pokud by Piráty postupovali samostatně, tak to by mělo menší prospěch.

Zdroj: youtube.com

Zmínil i to, že v tuzemsku je volební systém nastaven ne moc dobře, menší strany jsou dle něho znevýhodněné a to se v čele Pirátů snaží pozměnit. „V koalici se STAN bychom tak například v případě volebního výsledku 26 procent, který je zcela reálný, dostali o 18 mandátů víc, než když půjdeme samostatně,“ uvedl Bartoš.

Zdroj: youtube.com

Nyní už je přestaven členům seznam výhod a nevýhod spolupráci. Kupříkladu mezi klady patří výrazný programový soulad. Zatímco se mohou začit rozpory v regionech, což určitě bude patřit mezi nevýhod takové spolupráci.

PSALI JSME: PREZIDENT LÉKAŘSKÉ KOMORY KUBEK PROHLÁSIL, ŽE VLÁDA ZTRÁCÍ ČAS VÁHÁNÍM: PODLE NĚHO MNOHO LIDÍ KVŮLI TOMU PŘIJDE O ŽIVOT

ČTĚTE TAKÉ: ARMÁDA NAKOUPÍ NOVÁ VOZIDLA ZA MILIARDU KORUN: DODÁ JE SPOLEČNOST, KTEROU VEDE EXNÁČELNÍK ŠTÁBU

Share