Video ukazuje, jak se pracovník parku hraje na schovávanou s pandami

Video bylo natočeno v jednom z čínských národních chráněných parků. Nemotorní medvídci panda hrají s jejich pečovatelem na schovávanou.

 

Chůva a medvídci / Zdroj: youtube.com

 

Stejně jako mnoho jiných zemí, se Čína rychle a hustě rozvíjí na úkor přírody. Výsledkem je, že plocha bambusových lesů je výrazně redukována. Na lesním území žijí některá z nejvzácnějších zvířat jakými jsou i pandy, které urbanizací velmi trpí. V současné době stále existuje riziko vyhynutí tohoto jedinečného zvířete z naší planety. Toto nejneškodnější a nejhezčí stvoření je národním pokladem Číňanů, tato země se ze všech sil snaží podporovat jejich druh.

 

Chůva a medvídci / Zdroj: youtube.com

 

Unikátní struktura kostí zvířete vytváří při pohybu pocit trapnosti. Mocné čelisti tvora mu umožňují snadno se kousnout na tvrdý bambus. Přední nohy se šesti prsty jim pomáhají lpět na tlustých bambusových stoncích. Ačkoli je zvíře považováno za všežravé, téměř 99% jeho jídelníčku je bambus.

 

Medvídci / Zdroj: youtube.com

 

Aby se dospělý cítil plný, potřebuje asi 40 kilogramů listů. Potřebu bílkovin uspokojují různé chyby a larvy hmyzu. V zajetí medvědi dokonale tráví ovoce, zeleninu a obiloviny. Nepotřebují čerstvou vodu: dostávají vlhkost ze šťavnatých listů. Zdánlivá pomalost je dobře kompenzována schopností rychle šplhat po stromech a dobře plavat.

 

Chůva a medvídci / Zdroj: youtube.com

 

Pandy mají tajnou a klidnou povahu. Většinu volného času tráví hledáním jídla. Ve svém přirozeném prostředí raději žijí daleko od lidí, většinou sami. Při vzájemném setkání vydávají mnoho různých zvuků. Po období páření se z páru stávají vynikající rodiče. Děti se rodí s váhou pouze 150 gramů a jedí až 15krát denně. Složité podmínky přežití nutí ženy vybrat si z dvojice dětí pouze jedno – nejsilnější a nejzdravější.

 

Chůva a medvídci / Zdroj: youtube.com

 

V současné době jsou na území Čínské lidové republiky vytvořeny četné rezervace a národní parky, které se zabývají obnovou populace pand obrovských. Každé dítě narozené v zajetí je velkou zásluhou zoologů.

 

 

PSALI JSME: ZAMĚSTNANEC PŘÍRODNÍ REZERVACE SE PŘEVLÉKL DO KOSTÝMU PANDY A ŠEL K ČERNOBÍLÝM „DĚTEM“

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SE UJAL MALÉHO ŠTĚŇÁTKA: NIKDY BY NEVĚŘIL, ŽE MU JEDNOU ZACHRÁNÍ ŽIVOT

 

Share