Bylo mi už 55 a najednou jsem si uvědomil, že už nemiluji svoji ženu

Nikdy nevíte, co můžete očekávat od osudu. Můžete naplánovat a ovládat všechny události, ale v jednom okamžiku se vše bezdůvodně rozpadne.

Hodnoty se v takových okamžicích mění, přehodnocujete svůj život a svůj světonázor. Co dělat, když se život zhoršuje? Jak najít sílu a začít život od nuly?

Dostali jsme jeden zajímavý dopis od 55letého muže. S největší pravděpodobností se již rozhodl, ale pojďme diskutovat o sociálních okovech moderní společnosti.

Zdroj: tintelekt.com

Nový život

Dopis jsme nezměnili. Chceme slyšet váš názor. Možná se to stalo vám nebo vašim známým? Samozřejmě každý ocení tuto situaci svým vlastním způsobem: někdo muže podpoří a někdo odsoudí, ale o to nejde. Přečtěte si tento dopis.

„Je mi 55 let. Najednou jsem si uvědomil, že nemiluji svou ženu, se kterou jsem žil 30 let pod jednou střechou. Stala se mi cizí, necítím lásku a péči. Naše děti vyrostly, a od té doby mám hodně času na přemýšlení. Syn odjel do zahraničí a dcera našla bohatého ženicha.

Ihned po jejich svatbě jsem cítil prázdnotu. Vyčerpaní a unavení jsme strávili spoustu energie přípravou na oslavu. Moje žena a já jsme zůstali spolu ve třípokojovém bytě.

Zdroj: youtube.com

Udělali jsme svou rodičovskou povinnost, a tím to skončilo. Všechno kolem zhaslo. Prostě jsme bydleli v různých místnostech, vařili jsme jídlo, chodili do práce. Chtěl jsem nějak navázat vztah se svou ženou, koupit si na víkend společný dům ve vesnici. Ale moje žena tam nechtěla žít.

Chata je moje útočiště

Když jsem ji tam poprvé přivedl, přišla jako královna a jenom se podívala na můj příspěvek k naší budoucnosti. Nepoděkovala, nepomáhala. Uplynulo několik měsíců. Uvědomil jsem si, že nechci žít v bytě.

Cítil jsem se na chatě dobře, tady jsem cítil plnou energii. Život, nuda, rutina mě snědly. Řekl jsem své ženě, že chci bydlet na chatě, byla šťastná. Zdá se mi, že jsem ji naštval svou přítomností a ona si moji nepřítomnosti pravděpodobně nevšimla, protože jsme žili jako cizí lidé.

Nechtěla ke mně přijet, musel jsem jet k ní. Moje návštěvy byly vzácné a krátké. Brzy jsme se viděli jenom jednou za měsíc. S manželkou jsme neměli žádný kontakt.

Prázdná stránka

Nikdy jsem si nemyslel, že po 50 letech budu chtít změnit svůj život. Nemyslel jsem si, že bych se mohl zamilovat do jiné ženy. Po třicet let jsem byl věrný jediné ženě, která mým citům nepřikládala žádný význam. Když jsem se ochladil, zamiloval jsem se do sousedky, který je ode mě o deset let mladší.

Zdroj: youtube.com

Nejprve jsem se snažil potlačit své sympatie a pak jsem se rozhodl důvěřovat osudu. Často jsem jí pomáhal po domě. Byla pro mě zajímavá a já jí nebyl lhostejný. Jednoho dne jsme s ní mluvili až do rána. Pak začal vztah, o kterém do určité chvíle nikdo nevěděl. Do města se mi teď vůbec nechce.

Chci se s manželkou rozvést, ale bojím se odsouzení. Je mi líto i sousedku, začnou šířit zvěsti, že zničila rodinu, ale žádná rodina nebyla! Co musím dělat? Žít své dny sám nebo bojovat za své štěstí? Jsem připraven dát všechno své ženě a dětem. Děti mi budou rozumět, vědí, jak se ke mně chová moje žena, ale jiní příbuzní… ».

Z redakce

Nikdy není pozdě začít život od nuly, i když není snadné udělat tento krok. Musíte spálit mosty, jinak budete toho litovat. Častěji litujeme toho, co jsme neudělali než toho, co jsme udělali. Myslíte si, že by autor dopisu měl navzdory slušnému věku znovu vybudovat svůj život a bojovat za své štěstí?

PSALI JSME: „ŽENA POŽÁDALA O ROZVOD SE SVÝM MANŽELEM A DŮVOD JE PŘEKVAPIVÝ“: MÁ KONKURENTA, ALE JE ZBYTEČNÉ SOUTĚŽIT, PROTOŽE ON MÁ VÍCE NEŽ 100 LET ZKUŠENOSTÍ

PŘIPOMÍNÁME: MANŽELSTVÍ PO 60 LETECH: ZDA STOJÍ ZA TO ZAČÍNAT VZTAH V ZRALÉM VĚKU

Share