Index PES teď odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti: Co způsobilo zhoršení situace

Hodnota protiepidemického systému PES bleskurychlé vzrostla. Tento týden však přírůstky nakažených jsou poměrně nižší, čím před týdnem. O tom informuje portál České Noviny na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Hodnota protiepidemického systému PES ke dnešnímu dní vzrostla až na čtyřasedesat bodů. Taková hodnota odpovídá čtvrtému úrovni pohotovosti. S tím, že do výpočtu indexu PES započítává více složek, tak každý pravděpodobně má dotaz co vše natolik rychlé změnilo.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Situace se zhoršila kvůli tou, že se důležité pro výpočet reprodukční číslo vzrostlo nad jedničku. Taktéž podíl všech testu ku pozitivním také se výrazně změnil.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Bezmála dva týdne se index PES byl na stejně hodnotě, a to sedmapadesáti bodů ze sta, což umožnilo snížit stupeň. Navíc ještě dnes ráno Česko mělo devětapadesát bodů se sta. Je to horní hranice třetího stupně.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Ráno prý se jednalo o technických problémech a zveřejněná data nebyla úplná. Kolem poledne ale na webu ministerstva zdravotnictví objevila aktualizovaná informace.

ČTĚTE TAKÉ: „DĚLAT PSYCHOLOGA ZDRAVOTNÍKŮM JE TĚŽKO“: S ČÍM SE SETKÁVÁ PSYCHOTERAPEUT PRO PRÁCI S ZDRAVOTNICKÝM PERSONÁLEM V DOBĚ COVID-19

PSALI JSME: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ JAN BLATNÝ VARUJE: CO JE TŘEBA ZNÁT O VAKCÍNĚ PROTI COVID-19

Share