Ministr Blatný ukázal nový systém, dle kterého se budou zavádět opatření: hlídací PES však vyžaduje nouzový stav

Od 16. listopadu ministerstvo zdravotnictví začne publikovat rizikové skóre PES, které bude mít stupnici od 0 do 100. Systém dnes představil šéf resortu Jan blatný.

Díky tomuto systému se budou řídit jednotlivá opatření. Nyní se Česko dle slov Blatného nachází na 4. úrovni. Takže pokud na čtyřce vydržíme sedm dní, ministerstvo požádá vládu o částečné uvolnění.

Zdroj: Youtube

Tabulka má celkem 5 úrovní, která vyžadují vyhlášení nouzového stavu, protože i na nejnižší úrovní se omezuje shromažďování.

Vláda proto bude žádat Sněmovnu o jeho prodloužení na dalších 30 dnů od 20. listopadu. Nouzový stav je pro ministerstvo nezbytný, aby se mohla zavádět plošná opatření.

Zdroj: mzcr.cz

Provozovny a služby budou uzavřeny pouze ve 4 a 5. pásmu. Pokud budeme na 3. a nižší úrovní, budou zprovozněny s jistými omezeními.

Úřady musí omezit pracovní dobu ve 3 až 5 pásmu. Na nejvyšším stupni mají vyřizovat pouze nezbytné případy.

Zdroj: mzcr.cz

Vnitřní sportoviště budou uzavřeny ve dvou nejrizikovějších epidemických pásmech. Pro venkovní bude platit omezení počtu osob. Stejně to platí i pro noční vycházení od 21:00 či 23:00 do 05:00. Týká se 4. a 5. stupně.

Ve dvou nejzávažnějších skupinách restaurace budou moci pracovat pouze přes výdejní okénka. V ostatních pásmech budou muset dodržovat omezení.

Zdroj: mzcr.cz

Maloobchody musí omezit počet lidí na patnáct metrů čtverečných. Ve 3. a 4. pásmu budou fungovat pouze vybrané podniky.

Hotely a jiná zařízení této kategorie budou v běžném provozu do 3. stupně. Ve dvou dalších budou otevřeny s jistými omezeními.

Zdroj: Youtube

Ministr Blatný popřel, že by se nyní testovalo málo. Skóre bude zhodnocené každý den pro celou republiku a jednotlivé regiony.

Aby opatření zpřísnila musí uběhnout 3 dny, pro jejích rozvolnění dokonce 7 dní.

Zdroj: Youtube

Na celkové skóre bude mít vliv reprodukční číslo, podíl pozitivních testů, počet nakažených na 100 tisíc obyvatel obecně a v rizikových skupinách.

Pět budou určovat opatření, která budou zavedená. Týkat se budou například pohybu osob, ochodů, škol, nošení roušek atd.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: SOUD ZRUŠIL POVINNÉ NOŠENÍ ROUŠEK VENKU, PROTOŽE NEBYLO DOSTATEČNĚ ODŮVODNĚNÉ: OPATŘENÍ ALE BUDE JEŠTĚ TÝDEN FUNGOVAT,A MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ MÁ 7 DNÍ NA NÁPRAVU SITUACE

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ NAVRHL POSLANCI, ABY SI ZMĚŘIL IQ: OSTRÁ DEBATA PREMIÉRA A POSLANCŮ VE SNĚMOVNĚ

Share